VBU Resultater.

Uge 37.
Så er vi startet med Billard Turneringen 2019-20.

Sdr. Omme 1, Vest Serien.
Hold 1 er nummer 4 i klassen.

12‐09‐19 Sdr. Omme 1 – Sdr. Felding 1 – – – – 0 – 8
19-09-19 Grindsted 2 – Sdr. Omme 1 – – – – 4 – 4
26-09-19 Grindsted 1 – Sdr. Omme 1 – – – – 6 – 2
03-10-19 Sdr. Omme 1 – Horne 1 – – – – – – -8 – 0
07-10-19 Sdr. Omme 1 – Spjald 2 – – – – – – 6 – 2         Jesper med et snit på 25,00
21-10-19 Sdr. Felding 1 – Sdr. Omme 1 – – – 1 – 7          Med et holdsnit på 14,95
31-10-19 Sdr. Omme 1 – Grindsted 2 – – – – 6 – 2
04-11-19 Sdr. omme 1 – Grindsted 1 – – – – 4 – 4
14-11-19 Horne 1 – Sdr. Omme 1 – – – – – – – 6 – 2
21-11-19 Spjald 2 – Sdr. Omme 1 – – – – – – 2 – 6
28-11-19 Sdr. Omme 1 – Sdr. Felding 1 – –  3 – 5
05-12-19 Grindsted 2 – Sdr. Omme 1 – – –  2 – 6        Jesper med et snit på 23,52 og et holdsnit på 15,01
09-01-20 Grindsted 1 – Sdr. Omme 1 – – – – 8 – 0
16-01-20 Sdr. Omme 1 – Horne 1 – – – – – – 2 – 6
23-01-20 Sdr. Omme 1 – Spjald 1 – – – – – – 2 – 6
30-01-20 Sdr. Felding 1 – Sdr. Omme 1 – – -6 – 2
06-02-20 Sdr. Omme 1 – Grindsted 2 – – –  2 – 6
13-02-20 Sdr. Omme 1 – Grindsted 1 – – – – 2 – 6
20-02-20 Sdr. Omme 1 – Grindsted 1 – – – – 2 – 6
27-02-20 Horne 1 Sdr. Omme 1 – – – – – – – 3 – 5

Sdr. Omme 2, VBU Serie 1, Kreds 1.
Hold 2 er nummer 2 i klassen.

12-09-19 Sdr. Felding 2 – Sdr. Omme 2 – – – 3 – 5
19-09-19 Sdr. Omme 2 – Vildbjerg 1 – – – – -4 – 4
26-09-19 Sig 1 – Sdr. Omme 2 – – – – – – – -2 – 6
03-10-19 Sdr. Omme 2 – Borris 1 – – – – – –  2 – 6
10-10-19 Sdr. Omme 2 – Grønbjerg 1 – – – – 4 – 4
24-10-19 Ølgod 1 – Sdr. Omme 2 – – – – – –  6 – 2
31-10-19 Sdr. Omme 2 oversider
07-11-19 Sdr. omme 2 – Sdr. Felding 2 – – – 8 – 0
14-11-19 Vildbjerg 1 – Sdr. Omme 2 – – – – -4 – 4
21-11-19 Sdr. Omme 2 – Sig 1 – – – – – – – – 6 – 2
28-11-19 Borris 1 – Sdr. Omme 2 – – – – – – 4 – 4
05-12-19 Grønbjerg 1 – Sdr. Omme 2 – – – -4 – 4
09-01-20 Sdr. Omme 2 – Ølgod 1 – – – – – – 0 – 8
16-01-20 Sdr. Omme 2 –
23-01-20 Sdr. Felding 2 – Sdr. Omme 2 – – -4 – 4
30-01-20 Sdr. Omme 2 – Vildbjerg 2 – – – –  4 – 4
06-02-20 Sig 1 – Sdr. Omme 2 – – – – – – – -2 – 6
20-02-20 Sdr. Omme 2 – Borris 1 – – – – – – 2 – 6
20-02-20 Sdr. Omme 2 – Borris 1 – – – – – – 2 – 6
27-02-20 Sdr. Omme 2 – Grønbjerg 1 – – – -6 – 2

Sdr. Omme 3, Serie 1, Kreds 2.
Hold 3 er nummer 2 i klassen.

11-09-19 Ølgod 2 – Sdr. Omme 3 – – – – – – -2 – 6
18-09-19 Sdr. Omme 3 – Oksbøl 2 – – – – – – 4 – 4
25-09-19 Sig 2 – Sdr. Omme 3 – – – – – – – -0 – 8
02-10-19 Sdr. Omme 3 – Grindsted 3 – – – – 4 – 4
09-10-19 Sdr. Omme 3 – Grindsted 4 – – – – 8 – 0
23-10-19 Sdr. Omme 3 – Ølgod 2 – – – – – – 4 – 4
30-10-19 Oksbøl 2 – Sdr. Omme 3 – – – – –  6 – 2
06-11-19 Sdr. Omme 3 – Sig 2 – – – – – – –  4 – 4
13-11-19 Grindsted 3 – Sdr. Omme 3 – – – – 2 – 6
20-11-19 Grindsted 4 – Sdr. Omme 3 – – – -1 – 7
27-11-19 Ølgod 2 – Sdr. Omme 3 – – – – – – 2 – 6
04-12-19 Sdr. Omme 3 – Oksbøl 2 – – – – – 2 – 6
08-01-20 Sig 2 – Sdr. Omme 3 – – – – – – – 2 – 6
15-01-20 Sdr. Omme 3 – Grindsted 3 – – – – 6 – 2
22-01-20 Sdr. Omme 3 – Grindsted 4 – – – -6 – 2
29-01-20 Sdr. Omme 3 – Ølgod 2 – – – – – – 2 – 6
05-02-20 Oksbøl 2 – Sdr. Omme 3 – – – – –  6 – 2
19-02-20 Sdr. Omme 3 – Sig 2 – – – – – – – -8 – 0
26-02-20 Grindsted 3 – Sdr. Omme 3 – – – -2 – 6

Sdr. Omme 4, Serie 2, Kreds 2.
Hold 4 er nummer 1 i klassen.

10-09-19 Sdr. Felding 4 – Sdr. Omme4 – – – 4 – 4
17-09-19 Sdr. omme 4 – Strellev-Lyne 1 – – 4 – 4
24-09-19 Tarm 2 – Sdr. Omme 4 – – – – – – 4 – 4
01-10-19 Sdr. Omme 4 – Ølgod 3 – – – – – –  5 – 3
08-10-19 Tarm 2 – Sdr. Omme 4 – – – – – –  4 – 4
22-10-19 Sdr. Omme 4 – Ølgod 4 – – – – – – 5 – 3
29-10-19 Sdr. Omme 4 – Tarm 3 – – – – – – 6 – 2
05-11-19 Sdr. Omme 4 – Sdr. Felding 4 – –  6 – 2
12-11-19 Strellev-Lyne 1 – Sdr. Omme 4 – -2 – 6
19-11-19 Sdr. Omme 4 – Tarm 2 – – – – – –  8 – 0
26-11-19 Ølgod 3 – Sdr. Omme 4 – – – – – – 4 – 4
03-12-19 Sdr. Omme 4 – Troldhede 4 – – –  4 – 4
07-01-20 Ølgod 3 – Sdr. Omme 4 – – – – – -3 – 5
14-01-20 Tarm 3 – Sdr. Omme 4 – – – – – – 4 – 4
21-01-20 Sdr. Felding 4 – Sdr. Omme 4 – –  2 – 6
28-01-20 Sdr. Omme 4 – Strellev-Lyne 1 – -6 – 2
04-02-20 Tarm 2 – Sdr. Omme 4 – – – – – – 6 – 2
18-02-20 Sdr. Omme 4 – Ølgod 3 – – – – – – 6 – 2
25-02-20 Troldhede 4 – Sdr. Omme 4 – – –  0 – 8