Senior Turnering Resultater

På grund af Corona, blev vi jo nødt til at afslutte Senior Turneringen,
inden vi blev færdige med turneringen.
Placeringerne bliver derfor udregnet efter 19. spillerunde, vi var nået til.
Resultatet / Placeringerne kan ses længere nede på siden.
Forklaringen er her:
Grindsted 1 opnåede det højeste antal point 22 og fik dermed en første plads.
Sdr. Omme 3 opnåede 20 point og får dermed en anden plads.
Sdr. Omme 2 og Grindsted 2 opnåede lige antal point 17,
Men da Grindsted 2 har vundet kamp mod Sdr. Omme 2 får de tredie pladsen.

25. Sep.
Grindsted 1 – Grindsted 2 – – – – – – 4 – 4
Sdr. Omme 1 – Sdr. Omme 2 – – – – -6 – 2
Sdr. Omme 3 – Sdr. Omme 4 – – – – -4 – 4
Filskov 2 – Helle 2 – – – – – – – – – – 6 – 2

02. Okt.
Grindsted 2 – Sdr. Omme 1 – – – – – -0 – 8
Filskov 1 – Grindsted 1 – – – – – – – – 4 – 4
Helle 1 – Filskov 2 – – – – – – – – – –  0 – 8
Sdr. Omme 3 – Sdr. Omme 2 – – – – -4 – 4

09. Okt.
Sdr. Omme 1 – Sdr. Omme 4 – – – – – 4 – 4
Sdr. Omme 2 – Grindsted 1 – – – – –  4 – 4
Helle 1 – Sdr. Omme 3 – – – – – – – – 2 – 6
Fiskov 1 – Helle 2 – – – – – – – – – – -3 – 5

16. Okt. Efterårsferie.

23. Okt.
Grindsted 1 – Sdr. Omme 4 – – – – – 4 – 4
Helle 2 – Grindsted 2 – – – – – – – – 6 – 2
Filskov 2 – Filskov 1 – – – – – – – – -6 – 2
Sdr. Omme 1 – Helle 1 – – – – – – – -4 – 4

30. Okt.
Helle 1 – Sdr. Omme 4 – – – – – – – – 4 – 4
Sdr. Omme 3 – Grindsted 2 – – – – –  6 – 2
Sdr. Omme 1 – Filskov 1 – – – – – – – 6 – 2
Grindsted 1 – Helle 2 – – – – – – – – -6 – 2

06. Nov.
Filskov 1 – Sdr. Omme 3 – – – – – – – 2 – 6
Sdr. Omme 2 – Helle 1 – – – – – – – – 6 – 2
Helle 2 – Sdr. Omme 1 – – – – – – – – 2 – 6
Sdr. Omme 4 – Filskov 2 – – – – – – -4 – 4

14. Nov.
Sdr. Omme 4 – Sdr. Omme 2 – – – – – 4 – 4
Filskov 2 – Grindsted 1 – – – – – – – – 6 – 2
Helle 1 – Grindsted 2 – – – – – – – – – 8 – 0
Helle 2 – Sdr. Omme 3 – – – – – – – –  0 – 8

21. Nov.
Grindsted 1 – Sdr. Omme 1 – – – – – – 6 – 2
Sdr. Omme 2 – Filskov 2 – – – – – – – 6 – 2
Filskov 1 – Helle 1 – – – – – – – – – – -6 – 2
Grindsted 2 – Sdr. Omme 4 – – – – –  6 – 2

28. Nov.
Filskov 2 – Sdr. Omme 1 – – – – – – – 8 – 0
Helle 1 – Helle 2 – – – – – – – – – – –  2 – 6
Grindsted 1 – Sdr. Omme 3 – – – – –  4 – 4
Sdr. Omme 2 – Grindsted 2 – – – – – 3 – 5
Sdr. Omme 4 – Filskov 1 – – – – – – – 1 – 7

05 Dec.
Sdr. Omme 1 – Sdr. Omme 3 – – – – – 2 – 6
Grindsted 2 – Filskov 2 – – – – – – –  6 – 2
Filskov 1 – Sdr. Omme 2 – – – – – – – 5 – 3
Sdr. Omme 4 – Helle 2 – – – – – – – – 6 – 2

12. Dec.
Sdr. Omme 2 – Helle 2 – – – – – – – – 8 – 0
Filskov 2 – Sdr. Omme 3 – – – – – – – 2 – 6
Helle 1 – Grindsted 1 – – – – – – – – – 4 – 4
Grindsted 2 – Filskov 1 – – – – – – – -4 – 4

09. Jan.
Sdr. Omme 4 – Sdr. Omme 3 – – – –  6 – 2
Grindsted 2- Grindsted 1 – – – – – – 2 – 6
Sdr. Omme 2 – Sdr. Omme 1 – – – –   6 – 2
Helle 2 – Filskov 2 – – – – – – – – – -4 – 4

15. Jan.
Sdr. Omme 2 – Sdr. Omme 3 – – – – 2 – 6
Sdr. Omme 1 – Grindsted 2 – – – – -2 – 6
Grindsted 1 – Filskov 1 – – – – – – – 8 – 0
Filskov 2 – Helle 1 – – – – – – – – – 4 – 4

23. Jan
Sdr. Omme 4 – Sdr. Omme 1 – – –  8 – 0
Helle 2 – Filskov 1 – – – – – – – – -6 – 2
Sdr. Omme 3 – Helle 1 – – – – – – -4 – 4
Grindsted 1 – Sdr. Omme 2 – – – – 2 – 6

30. Jan.
Sdr. Omme 4 – Grindsted 1- – – – – 2 – 6
Helle 1 – Sdr. Omme 1 – – – – – – – -6 – 2
Grindsted 2 – Helle 2 – – – – – – – -4 – 4
Filskov 1 – Filskov 2 – – – – – – – – 5 – 3

06. Feb.
Sdr. Omme 4 – Helle 1 – – – – – – – 8 – 0
Filskov 1 – Sdr. Omme 1 – – – – – – 4 – 4
Grindsted 2 – Sdr. Omme 3 – – – –  6 – 2
Helle 2 – Grindsted 1 – – – – – – – -3 – 5

13. Feb. Vinterferie.

20. Feb.
Filskov 2 – Sdr. Omme 4 – – – – – 4 – 4
Sdr. Omme 3 – Filskov 1 – – – – – 6 – 2
Helle 1 – Sdr. Omme 2 – – – – – – 6 – 2
Sdr. Omme 1 – Helle 2 – – – – – – 4 – 4

27. Feb.
Grindsted 1 – Filskov 2 – – – – – 8 – 0
Grindsted 2 – Helle 1 – – – – – – 8 – 0
Sdr. Omme 3 – Helle 2 – – – – – – 0 – 8
Sdr. Omme 2 – Sdr. Omme 4 – – – – 6 – 2

05. Marts.
Sdr. Omme 1 – Grindsted 2 – – – – 3 – 5
Helle 1 – Filskov 1 – – – – – – – 4 – 4
Filskov 2 – Sdr. Omme 2 – – – – – 2 – 6
Sdr. Omme 1 – Grindsted 1 – – – – 3 – 5

12. Marts.

19. Marts.

26. Marts.

04. April. Afslutning